ww

Norint pastatyti vėjo jėgainę pirmas žingsnis yra tinkamai įvertinti vėjo išteklius. Tam reikalinga specializuota įranga, atliekanti vėjo matavimus darbiniame vėjo jėgainės sraigto aukštyje.

Tinkamai atlikti matavimai leis pastatyti vėjo elektrinę tinkamiausioje vietoje, kurioje gaminamos elektros kiekis bus optimalus. Tai savo ruožtu garantuos didesnę investicinę grąžą.

Mes siūlome vėjo matavimo paslaugas, atliekamas šiais būdais:

Antžeminis matavimas WindCube prietaisu

Mikros Makros atstovauja įmonę Leosphere (Prancūzija), kuri jau daugeli metų gamina ir projektuoja didžiausio tikslumo vėjo matavimo prietaisus. Šie prietaisai matavimus atlieka lazerinio skenavimo LIDAR (angl. Light Detection and Ranging) būdu.

Šis matavimo būdas populiarumą įgijo dėl savo sistemos mobilumo ir patogumo. Matavimo technologijoje naudojamam prietaisui nereikalingi pagrindo paruošiamieji darbai ar vėjo bokšto statyba. Prietaisas WindCube yra mobilus ir gali būti pervežamas lengvuoju automobiliu.

Norint pakeisti matavimo sistemos vietą nereikalingi sudėtingi demontavimo darbai. Todėl pagal pageidavimą keičiant matavimo vietą – prietaisas gali būti tiesiog pervežtas iš taško A į tašką B. Pervežimą galima atlikti ir remiantis netenkinančiais vėjo matavimo rezultatais.

Matavimai naudojant vėjo / meteorologininius bokštus

Vėjo matavimai gali būti atliekami statant vėjo matavimo bokštus. Matavimo proceso metu 100 metrų bei kituose aukščio lygiuose atliekami vėjo matavimai.

Surenkamam iš sekcijų bokštui reikalingi vietos paruošimo darbai. Tvirti pamatai bei taisyklingai pritvirtinti lynai, kurie užtikrins tai, kad bokštas laikysis tvirtai bet kokiomis oro sąlygomis.

Šis matavimo būdas tapo populiarus dėl žemos išmatavimų kainos ir pakankamai tikslių matavimo duomenų. Tačiau matavimai vėjo bokštais reikalauja daug paruošimo, o vėliau ir demontavimo darbų.

Sužinokite daugiau: info@mikros.lt arba +370 5 2507428

Žymės: vėjo energija, vėjo matavimai, vėjo bokštai, vėjo malūnai, lidar, sodar.